Enigma Enigma

Тарас Процев’ят

2019-10-12 17:39:49 eye-2 2467   — comment 0

Російська імперія – основна світова загроза та творець тероризму. Ч.1 (на замітку світовим лідерам)

Глава МЗС Франції  Жан-Ів Ле Дріан заявив про необхідність негайно провести зустріч очолюваної США міжнародної коаліції з понад 30 країн, створеної для боротьби з "Ісламською державою", через наступ Туреччини на курдів. Про це він сповістив французькому телеканалу France 2, пише Укрінформ з посиланням на Euronews.

За словами міністра, міжнародна коаліція на чолі з США повинна зібратися якнайшвидше, оскільки "Ісламська держава" може скористатися "змінами на місцях" у Сирії, щоб відродитися.

Вже вкотре ввесь цивілізований світ продовжує боротьбу з проявами світового тероризму, а не з його надхненниками, творцями та фінансистами. Як ви думаєте: вони не розуміють, звідки роги ростуть, чи придурюються, паралізовані страхом перед дикою імперією?

Єдиним послідовним борцем з імперським злом була і залишається впродовж століть в боротьбі за свою незалежність Україна. Декілька штрихів через недавню історію.

 

Акт відновлення Української держави

 

        У квітні 1941 року, коли вже відчувався чад війни між СССР та

нацистською Німеччиною, в Кракові на ІІ Великому Зборі ОУН за маніфестовано:

 

       «1. Організація Українських Націоналістів бореться за Українську суверенну соборну державу, за визволення поневолених Москвою народів Східної Європи й Азії, за новий справедливий лад на руїнах московської імперії СССР. Організація Українських Націоналістів продовжуватиме всіма силами революційну боротьбу за визволення українського народу без огляду на всі територіяльно-політичні зміни, які зайшли б на терені Східньої Європи.         

        2. Шляхом до осягнення наших цілей є українська революція в московській імперії СССР в парі з визвольною боротьбою поневолених Москвою народів під гаслом: “Свобода народам і людині!“»

 

        Так народилася концепція широкого фронту поневолених совєтською імперією народів, яка стала наріжним каменем міжнародної політики українців в боротьбі за незалежність. Крім того, випрацювано детальну дорожню карту відновлення української державності в разі вибуху війни. Розпочато створення похідних груп на схід, північ та південь України з ціллю пропаганди національно-державницької ідеї та творення місцевих українських органів влади.

 

Чи втратили завдання поставлені в 1941 р. ОУН актуальність сьогодні???

 

         З вибухом німецько-совєтської війни спеціальна група на чолі з Ярославом Стецьком вирушила до Львова для організації відновлення незалежності України. 30 червня 1941 року на площі Ринок, 10 у Львові скликано Національні Збори з участю визначних громадсько-політичних діячів, які підтримали ініційований ОУН Акт Відновлення Української Держави та створення на багатопартійній основі українського уряду – Українського державного правління на чолі з Ярославом Стецьком .

        Акт Відновлення Української Держави «Пастирськими листами» привітали Голова Української Греко-Катольцької Церкви Митрополит Андрей Шептицький і Голова Української Автокефальної Православної Церкви Митрополит Полікарп.

        Професор Ерік Кох — капітан абверу та зв'язковий між міністром Розенбергом та групою армій «Південь» намагався перешкодити проведенню зборів та голосуванню Акту. Та коли йому не вдалося завадити, кинув в обличчя головуючому на Зборах Ярославові Стецькові: «Sie, ukrainer, werden das niemals haben! Sie spielen mit Feuer!» («Ви, українці, не матимете цього ніколи! Ви граєтесь з вогнем!» перекл. П.Т.).

 

Гра з вогнем

 

        Уряд та створені ОУН похідні групи, які за твердженням О. Багана налічували близько 7000 осіб, блискавично приступили до створення місцевих адміністрацій не лише повсюдно в містах і селах Західної України. Похідні групи встигають створити місцеві органи влади в Кам’янець-Подільському, Вінниці, Житомирі, Кіровограді та Дніпропетровську. Паралельно створюються окружні, повітові, районні та міські адміністрації. Одночасно творилася на місцях українська озброєна поліція. На жаль, ОУН не вдалося  організувати та провести національні збори у Києві та проголосувати Акт Відновлення Української Держави, оскільки організаційна група, яка проривалася в стольний град, була заарештована ґестапо у Василькові.

 

        Нацисти були  налякані успіхами українців. 5 липня 1941 р. нарада у Гітлера категорично відкинула можливість політичної самостійності українців. Плани на Україну нацистів були діаметрально протилежними до планів українських патріотів. Жодної української державності, лише «Lebensraum» — життєвий простір для німців.

        Різко негативне ставлення німецького фюрера до процесів відновлення Української держави змусило ОУН(б) 8 липня 1941 року прийняти рішення про перехід членів уряду у підпілля. А вже 9 липня гітлерівські спецслужби заарештовують Голову УДП Ярослава Стецька та доправляють до Берліна, де вже перебував, затриманий кількома днями раніше, Степан Бандера та низка інших провідних діячів ОУН(б).

        На ультиматум Гітлера — відкликати Акт проголошення Української Держави — провідник ОУН Степан Бандера, прем'єр уряду Ярослав Стецько і голова Українського Національного Комітету (УНК) Володимир Горбовий відповіли категоричною відмовою.  Тому в вересні 1941 року вони були разом з іншими очільниками ОУН кинуті до внутрішньої ґестапівської тюрми Целленбау  нацистського табору Заксенгаузен, де перебували до осені 1944 р. Ґестапо протягом літа-осені 1941 р. арештувало близько 2000 тис. провідних членів ОУН, більшість з яких були закатовані в ґестапівських застінках або загинули в  нацистських концтаборах, в т. ч. і два рідних брати Степана Бандери.

 

        Вести боротьбу з німецькою владою, як імперсько-окупаційною на рівні боротьби з московськими окупантами постановила Перша Конференція ОУН, яка відбулася в на початку жовтня 1941-го уже в глибокому підпіллі. Прийнято рішення сконцентруватися на вишколі військових кадрів, складуванні зброї для створення української армії. Заборонялося будь-яке співробітництво з гестапо та іншими каральними органами, котре розглядалося як зрада і беззастережно каралося.  

А вже 25 листопада 1941 р. німецькі органи поліції безпеки й СД,  дислоковані в райхскомісаріаті, отримали наказ: «Незаперечно встановлено, що рух Бандери готує повстання у рейхскомісаріаті, мета якого створення незалежної України. Всі активісти руху Бандери повинні бути негайно арештовані й після ґрунтовного допиту таємно знищені як грабіжники».

 

«Tpи клясичнi складники Деpжaви - Tеpитopiя, Hаселення, Bлaснa влада - хoчa кopoткий час - бyли реальною дійснiстю. I, нapештi, якщo б ми yвaжaли політично дoцiльним y тoй чaс, тo бeзyмoвнo Дружини Укpaїнськиx Haцioнaлiстiв пiд командуванням тoдi сoтникa Poмaнa lllyxевинa i мaйopa Євгенa Пoбiгyщoгo-Pенa бyли б збpoйне стaнyли в зaxист Актy 30 чepвня 1941 p. i вiднoвленoї yкpaїнськoї державности, a зoкpемa гoтoвi в oкoлицяx Львoвa i Зoлoчевa пoвстaнцi ОУН під командуванням oдчайдушнoгo Iвaнa Климiвa-Лeгенди бyли б тим радше виступили збройно дo бoю пpoти нiмцiв. Aле yкpaїнськa національна paцiя цьoгo тoдi нe вимaгaлa. Ми мали ширшi, далекoсяжнiші пляни. Boни стaли дiйснiстю коли,  зaпpaвленi в бoяx вoяки Шyxeвичa спів творили Укpaїнськy Пoвстaнськy Apмiю i збpойнo пpoдовжували дещо пізніше розпочату  30 червня 1941 p. двoфpoнтoвy вiйнy України - пpoти Hiмеччини i Poсiї.» - підсумує через десятиліття Ярослав Стецько у своїй статті «Історичний чин нації».

 

Як  глибоко усвідомлювали тодішні українські лідери необхідність хоча б короткочасного факту відновлення Української Держави навіть ціною власного життя для майбутніх поколінь.

 

Свобода народам і людині

 

        У таємному рапорті ЦРУ 1952 року, оприлюдненому нещодавно блогером Олексієм Бухалом на сайті ВВС, невідомий нам аналітик наголошує, що УПА воювали не лише за незалежність України, але й за волю пригноблених в СССР народів. Вище командування повстанців формувало окремі автономні підрозділи з представників різних національностей грузинів, азербайджанців, узбеків, татар, євреїв та ін.

         Вже в 1941 році ОУН(б) розпочала активну  підготовку до створення широкої платформи спільної боротьби поневолених народів проти московського імперіалізму. Основним критерієм формування платформи, співпраці з державами визначалося протимосковські, антиімперські настанови та дії, без огляду на світоглядні, ідеологічні чи програмні розбіжності. Як осягнути нашу ціль.

         Бюлетень «Наш фронт», виданий з ініціативи ОУН (б) для згуртування    протиімперських організацій поневолених народів весною 1941 року далекоглядно стверджує: «Тому ніякі хвилеві зміни меж московської тюрми народів не можуть ніяк мати впливу на революційну політику народів,  заінтересованих у розвалі московської імперії. Не треба ніколи забувати при тому, що розвал московської імперії це тільки засіб до цілі. – Ціль – політична суверенність поневолених Москвою народів». 

       

 21-22 листопада 1943 р. на території східної Волині в с. Будера́ж  (сьогодні Здолбунівський р-н, Рівненської обл.) в умовах суворої конспірації відбулася Конференція поневолених народів Східної Європи та Азії за участю національних делеґацій грузинської, вірменської, казахської, осетинської, черкеської, азербайджанської, кабардинської, татарської, чувашської, башкирської, білоруської та узбецької. Видавали листівки різними мовами та агітували проти більшовицького імперіалізму.

 

        Автор таємного рапорту ЦРУ вважав, що сама по собі Конфереція не могла суттєво вплинути на ситуацію, але, водночас, визначений  політичний курс та започаткований процес поширення спільної визвольної боротьби поневолених народів у СРСР нагадував снігову кулю, що рухаючись могла перетворитися на лавину: «Радянську диктатуру поранили в її Ахіллесову п'яту – не вирішені національні проблеми та соціальні протиріччя».

Більшовицький режим створив Радянський Союз і тим самим врятував від розпаду Російську імперію, але не зміг у перспективі протистояти національній ідеї. Йому не допомогли ані терор, ані інші методи. Цю тезу підтвердили наслідки Другої світової війни та сутність СРСР – йдеться  у рапорті ЦРУ.

 

Кінцеве резюме рапорту: західні демократії встановили б правильний баланс сил у Європі, якби врахували інтереси поневолених націй.

 

 

 

Процев’ят Тарас

Народний депутат України 2-го скл.

Радник Президента Університу «Україна»

Кандидат історичних наук

 

 

 

Продовження слідує!...

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma