Enigma Enigma

Liza Levchenko

2020-01-09 14:12:30 eye-2 397   — comment 0

СБУ блокувала діяльність низки провокаційних інтернет-ресурсів

Служба безпеки України у межах розпочатого кримінального провадження оголосила про підозру громадянину РФ Сергію Жуку, який за завданням російських спецслужб створив низку провокаційних інтернет-ресурсів для дестабілізації ситуації у нашій державі.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що Сергій Жук  за завданням кураторів зареєстрував у мережі кілька псевдорадикальних спільнот, зокрема "Українські націонал - патріоти",  "Верховна Рада 9-го скликання", "Правда про АТО і про майдан". На них він нібито від імені патріотичних сил розміщував провокаційні матеріали.

Cаме цей  росіянин, був відомий у соцмережах також як “Микола Гайдук” та “Степан Мазура”, який у псевдопатріотичних спільнотах закликав українців вийти на масові протести.

Також достовірно відомо що Сергій Жук безпосередньо причетний до створення та адміністрування таких спільнот у соціальних мережах: "Патріоти України”, “Українська революція”, “Усі на Майдан”, “Продовження Революції гідності”, "Майдан 3”, “Ми патріоти України”. 

Фахівці ДКІБ СБ України зібрали доказову базу та підтвердили причетність спецслужб РФ до використання цих ресурсів як механізму гібридної агресії проти України. Після звернення СБУ до адміністрацій кількох соцмереж функціонування антиукраїнських ресурсів було припинено.

Зазначимо, за даними з сайту Миротворець, Сергій Жук — це бойовик Москва . 

За даними правоохоронців, громадянин РФ, відомий за прізвиськом “Москва”, упродовж 2014-2015 років воював проти військових ЗСУ в районі Донецького аеропорту. Правоохоронці повідомляють, що полонених кіборгів ДАП-у він катував електричним струмом. Так хотів отримати секретні дані від військових ЗСУ.

Крім того, він вів активну пропаганду проти України, розміщуючи антиукраїнські матеріали в інтернеті. Зазначу, в Youtube можна знайти чимало відео зі згадкою “говорит Москва”.

На відео чоловік з таким позивним сам представляється, вказує, що він росіянин. 

Наразі громадянину Росії заочно оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) та ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває. Фігуранта кримінального провадження Сергія Жука оголошено в розшук.
Документування дій зловмисника здійснювалось спільно з Головною військовою прокуратурою ГПУ.
 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma