Свідомі сни - не міф і не вигадка, а реальність. Взявши свої сновидіння під контроль, можна зробити сон якісним, а самі сни яскравішими, забувши про жахи і некомфортні ситуації, коли ви прокидаєтеся і не можете зрозуміти, чи знаходитесь ви в реальності, чи це все сон.
Свідомим називають сон, за якого ми розуміємо, що бачимо сон і можемо змусити події підкорюватись нашій волі. Свідомість може проявлятись уві сні в різному ступені: як думка "це всього лише сон" і як відчуття неймовірної свободи від будь-яких тимчасових і просторових обмежень.
Близько 20% всіх людей регулярно (або хоча б раз на місяць) поринають у свідомий сон. Але якщо ви не належите до їх числа, це не привід впадати у відчай: режим свідомих сновидінь можна викликати штучно. Зазвичай, це вимагає тривалої підготовки.
Свідомі сни: як їх налаштувати?
Команда вчених з Аделаїдського університету (University of Adelaide) в Австралії знайшла кілька способів збільшити шанси на свідомі сновидіння, навіть якщо ми не стикалися з ними раніше.
У дослідженні взяли участь 169 добровольців, кожен з яких повинен був записувати все, що пам'ятає про свої сни протягом тижня. Потім, їм розповіли про декілька методик свідомих сновидінь, які вони практикували протягом наступного тижня.
Перший спосіб - ретельне обдумування майбутнього сну в момент засинання.
Другий спосіб - пробудження після 5 годин сну і занурення назад, намагаючись зробити так, щоб тема сновидіння не змінилась.
І, нарешті, третій спосіб - MILD (мнемонічна індукція свідомих сновидінь), що включає в себе повторення фрази «наступного разу, коли я засну, я буду пам'ятати, що я сплю».
Протягом першого тижня, коли учасники дослідження ще не були знайомі з практиками свідомих сновидінь, в щоденниках лише 8% з них було зафіксовано, що уві сні вони цілком усвідомлювали реальність того, що відбувається. Але на другому тижні все змінилося. Вже близько 17% добровольців назвали свої сновидіння свідомими, а серед тих, хто практикував MILD, відсоток піднявся до 46.
Незважаючи на те, що учасники експерименту, у яких вийшло поринути у свідомий сон, не повідомляли про втому наступного ранку - все виявилось не так однозначно. Вчені вважають, що мозок працює майже з тією ж силою, що і під час неспання. Саме тому, свідомі сновидіння вимагають ретельнішого вивчення, яке дозволить виявити не тільки переваги, а й недоліки незвичайної практики.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma