Enigma Enigma

Gala Kavun

2019-11-25 15:40:34 eye-2 2992   — comment 1

Справи Майдану

За цим було би цікаво спостерігати, якби не було так гірко. П'ять років суспільству розповідали, що справи Майдану от-от закриють, що всі все зливають, що не ведеться слідство, що не проходять судові засідання.
А суспільство, що й саме не проти обманутися, кивало головою і грозило пальцем - не перевіривши, не дізнавшись, не поцікавившись.
А за п'ять років, вже за нової влади, виявляється, що справи Майдану вже налічують 5000 томів, що слідство велося всі ці роки, судові засідання відбувалися двічі на тиждень, а одна з адвокаток оголошує про голодування тому, що слідчі, які жили увесь цей час саме цією справою, розуміють всю її складність і збирали інформацію зернятко за зернятком, не будуть далі цим займатися. В той самий час, як тільки на ознайомлення з цими самими п'ятьма тисячами томів у нових слідчих підуть місяці, якщо не рік. Про персоналії мовчу.
І всі раптом стали такими розгубленими. І всі так різко стали підтримувати адвокатку, що голодує. І серед них - ну, як же без цього - й ті, хто долучився до переконування суспільства у тому, що справи Майдану от-от закриють, що всі все зливають, що не ведеться слідство, що не проходять судові засідання (перепрошую за повторювання).
А ми дивуємося, як це люди велися на популізм і пропаганду п'ятдесят чи сто років тому, коли будь-який доступ до інформації було заблоковано.
У цього ж суспільства (у мого суспільства, я не відрікаюсь) була змога стежити за слідством, читати сторінки адвокатів постраждалих та їх сімей і - найголовніше - дивитися онлайн-трансляції судових засідань. Двічі на тиждень, друзі мої. Роками. Хай навіть були якісь пробуксовування і проблеми.
Але навіщо, якщо можна просто повірити, а потім на кухні за чарчиною з кумом посилати прокляття тим, кого хтось вже призначив винним у ситуації, якої не існує.
Євгенія Закревська витримає і свого доб'ється - я чомусь вірю або принаймні дуже сподіваюся. А от як навчити суспільство думати, аналізувати, цікавитися, не вестися на першу-ліпшу маячню...

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma