Enigma Enigma

Mikki Mon

2022-05-18 10:01:20 eye-2 3729   — comment 0

США долучаються до збору доказів воєнних злочинів росії в Україні

У заяві Держдепартаменту йдеться, що Програма спостереження за конфліктом (Conflict Observatory) документуватиме, перевірятиме та поширюватиме свідчення з відкритих джерел про дії, вчинені окупантами. Звіти та аналітику публікуватимуть на сайті програми.

На запуск програми спочатку заплановано витратити $6 млн. 

Вона здійснюватиметься спільно з компанією Esri, що займається географічними інформаційними системами, Лабораторією гуманітарних досліджень Єльського університету, Смітсонівською культурною ініціативою з порятунку та кампанією PlanetScape Ai.

«Conflict Observatory аналізуватиме та зберігатиме загальнодоступну та комерційно доступну інформацію, включаючи супутникові знімки та інформацію, що поширюється через соціальні мережі, відповідно до міжнародних правових стандартів, для використання у поточних та майбутніх механізмах підзвітності», – йдеться у заяві Держдепартаменту.

Онлайн-платформа допоможе спростувати зусилля Росії щодо дезінформації та пролити світло на злочини, йдеться у заяві.

Українська влада каже, що зафіксувала понад 10 тисяч ймовірних воєнних злочинів армії РФ. Росія заперечує напади на мирних жителів і стверджує, що докази звірств, надані Україною, інсценовані.

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила минулого тижня, що в Україні було багато прикладів можливих воєнних злочинів.

Міжнародний кримінальний суд також працює з українськими, литовськими та польськими прокурорами у розслідуванні звинувачень у воєнних злочинах проти російських військ.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma