Enigma Enigma

Військове братерство Нескорених

2019-10-23 09:57:49 eye-2 2732   — comment 0

Суд у справі Дмитра Балабухи: засідання знову перенесли

Власне, на 22 жовтня було призначено засідання у двох наших підопічних, тому вже зранку ми чергували під стінами Верховного суду. Втім, перше засідання скасували буквально перед самим початком - не з’явився прокурор.

Друге все ж таки відбулося, проте протривало воно недовго. Прокурор, призначений наказом Генпрокуратури, попросив відкласти засідання, оскільки він проходить військово-лікарську комісію.

Адвокати виступили проти такого клопотання - згідно документу, прокурор на цей період є звільненим, а значить, не має статусу працівника військової прокуратури в принципі. Уцілому ж його участь як вищестоящого прокурора є факультативною, тому відкладати засідання не має сенсу. Крім того, прокурор так і не підтвердив своїх повноважень, як того вимагали адвокати раніше.

Сторона захисту зійшлася на тім, що прокурор просто зловживає своїм статусом, оскільки у справі уже задіяний належний прокурор. На що той відповів, що прокуратура наразі перебуває в процесі реформ, а другий обвинувач лише тимчасово не виконує свої обов’язки, тому без нього розглядати справу не годиться.

Суд вирішив дочекатися прокурора і переніс засідання - про дату буде повідомлено пізніше. Отже, процес по Дмитру Балабусі затягується.

Зазначимо, протягом жовтня ще у кількох наших підопічних було призначено судові засідання, проте жодне не відбулося - з різних причин (якщо їх, звісно, взагалі озвучували). Дехто з хлопців також скаржився, що їх процеси відбуваються із неприпустимими процесуальними порушеннями.

Військові все питають нас щодо амністії, сподіваються на помилування, а хтось бореться за пом’якшення режиму утримання. Але останні тенденції геть не налаштовують на позитивний лад.

Втім, це означає, що їм зараз ще дужче потрібна підтримка.

Не забувайте про наших захисників.