Навіть улюблена робота може перетворитись в каторгу. Якщо це раптом сталось - то, здається, що повернення до звичного темпу життя потребує титанічних зусиль. Застосувавши прості поради, описані нижче, можна значно поліпшити ваше самопочуття.
Якщо перегоріли і вам потрібен час на відновлення, почуття провини вам в цьому не допоможе - а навпаки, завадить знайти мотивацію.
Теоретично легко зрозуміти, що почуття провини марне, а куди складніше перестати його відчувати. Запишіть все, що відчуваєте, або поговоріть з кимось про це. Зрозумійте, що дозволяючи почуттю провини контролювати вас, ви не допоможете собі досягти цілей або стати краще. Почуття не заслуговує уваги, намагайтесь його ігнорувати.
Визначтесь з пріорітетами
Докладаючи занадто багато зусиль, щоб повернути себе до продуктивного життя, ви швидко позбудетесь сил. Подумайте, як досягти продуктивності в різних сферах життя різними способами. Можна займатись спортом, вчасно лягати спати, вести щоденник або блог, підтримувати чистоту на робочому місці, самостійно приготувати вечерю або почитати книгу.
Виберіть щось одне і йдіть до цієї мети і не намагайтесь досягти успіху у всьому відразу, інакше знову перегорите. Досягнення однієї, нехай навіть невеликої мети допоможе повернути впевненість у собі і додасть сил.
Концентруйтесь на невеликих змінах
Давно хочете повернутись до ранкових занять спортом або ведення блогу?
Для початку, досягніть першого рівня продуктивності. Наприклад, якщо у найпродуктивніший день ви бігали 10 км або більше, поставте за мету пробігти 3 в день. Йдіть до мети поступово, а потім поступово збільшуйте відстань. Шляхом невеликих змін і досягнень ваш задум принесе потрібний результат і не виснажить.
Думайте про продуктивність
Найважче в тому, щоб вийти з режиму «криза + вигорання», - знову знайти мотивацію. Падіння продуктивності змушує вашу впевненість і натхнення зменшуватись до нуля. І якщо мотивації немає, дуже важко повернутися до звичайного режиму однією лише силою волі.
Виберіть один аспект, в якому ви хочете досягти високої продуктивності. Уявіть, як ви проходите кожен крок в цьому напрямку. Уявляйте цей процес настільки докладно, як тільки можете. Продумайте деталі, а ще краще - запишіть. Візуалізуйте кожен етап, інструменти, якими ви будете користуватися, можливі труднощі.
Шукайте підтримку
Підтримки багато не буває, коли ви намагаєтеся знову стати продуктивним. Подумайте про сферу, в якій ви хочете досягти результатів, і про те, хто міг би вам допомогти на цьому шляху - друг, або ж ментор.
Наприклад, знайдіть друга, який буде щоранку з вами бігати. Знайомтеся онлайн в спільнотах з людьми, які теж хочуть стати продуктивніше.
Не бійтесь звернутись за професійною допомогою. Тренер, наставник, психотерапевт або консультант може допомогти вам скласти розумний план дій, отримати ширше уявлення про те, що може вам знадобитися, і подолати перешкоди, які раніше вас зупиняли.
Якщо ви готові працювати над собою, щоб стати продуктивним, ви можете піднятися на рівень вище, а не просто повернутися до колишнього.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma