Enigma Enigma

Освітня асамблея

2021-09-28 23:45:18 eye-2 4214   — comment 0

Як працює психіка при зіткненні зі злом?

«Зараз у новій книзі я якраз порушував тему захисних механізмів психіки при зіткненні зі злом.

Але кумедно (взагалі-то сумно і трішки бридко), що ті самі механізми працюють і тоді, коли людина зіштовхується з добром. Коли вона бачить, що ось є люди, які роблять щось Важливе і Гарне, а вона ні. Їй стає некомфортно, їй не хочеться сприймати цей світ, де є хтось такий, з ким вона не витримує етичного порівняння.

Королева краси всіх захисних механізмів - Заперечення. «Та це тільки у фільмах таких людей показують. У житті не так. Не буває, щоб хтось ризикував життям заради інших».

Моралізація. «Дитячі будинки - турбота держави. Якщо ви робите роботу держави, ви не стимулюєте його працювати, а це неправильно і шкідливо для суспільства».

Пам'ятаєте лісові пожежі в минулому (2020) році? Там волонтери видихали нормальний об'єм диму, допомагаючи всіма силами екстреним службам, але знаєте що... «За допомогою пожеж очищається природа, не треба туди лізти і їй заважати». Кумедна раціоналізація.

Уникнення. «А що, в армії є якісь проблеми? Вперше про таке чую!»

Компенсація. «Я плачу податки не для того, щоб ще у свій вільний час ходити на курс BLS! Я вже заплатив, щоб спеціалісти рятували людей! Я професіонал - мій час занадто цінний для такого...»

Інстинктуалізація. «Та вона просто так хлопця собі шукає! Повір, будь у неї нормальний секс, вона б всім цим не займалась».

Ну і на десерт - знецінення. «Їм за це хтось платить! А раз за гроші, то це праця, а не поклик душі. Я не вірю, що вони роблять це безкоштовно, а якщо ти віриш, значить ти дурень!»

Valde Khan

Освітня асамблея

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma