Enigma Enigma

Військове братерство Нескорених

2019-10-16 10:07:19 eye-2 2729   — comment 0

“Якщо ми житимемо в державі, де все регламентується резолюціями прокурора, то ми не туди йдемо” (с)

Цей матеріал одразу починаємо зі спойлера: розгляд справи танкіста 72-ї ОМБр Дмитра Балабухи було перенесено. Але про все по черзі.

Бажаючих підтримати Дмитра зібралося багато - окрім родини, прийшли його друзі, побратими і просто небайдужі. Тому зала засідання була вщерть заповнена людьми - можемо лише уявити, наскільки приємно відчувати таку підтримку.

Власне, саме засідання розпочалося о 13:15 і протривало 20 хвилин. Причиною стало те, що цього разу на засіданні був задіяний інший склад сторони обвинувачення. Як виявилося, для розгляду касаційної скарги один з прокурорів був призначений згідно резолюції ГПУ.

Цей факт обурив адвокатів Дмитра, і вони подали клопотання про відвід одного з прокурорів. У своїй заяві захист посилався на ст 37 (2) КПК, згідно якої прокурор здійснює повноваження прокурора у кримінальному провадженні з його початку до завершення.

У відповідь сторона обвинувачення послалася на статтю 36 (4) Кодексу, проте адвокатів це не переконало, і вони попросили не допускати до процесу прокурора.

Так, адвокат Наталя Фещик заявила, що прокурор може бути присутній в залі, але як вільний слухач, оскільки раніше він у розгляді саме цієї справи участі не брав. Її колега доповнила: “Ми знаємо достеменно кримінально-процесуальний кодекс, але це (резолюція ГПУ) не надає саме повноважень в кримінальному провадженні”.

Суд вирішив детальніше вивчити питання, тому переніс засідання на 22 жовтня.

Ми дуже вболіваємо за Дмитра, тому сподіваємося, що ця затримка зіграє хлопцеві на користь.

А поки що дякуємо усім, хто відгукнувся на заклик про підтримку.

Зустрінемося 22 жовтня на тому ж місці!

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma