Enigma Enigma

Катерина Яресько

2019-10-20 16:35:11 eye-2 3495   — comment 1

Звернення до Генерального прокурора України через блокування блог-платформи Enigma.ua

Генеральному прокурору Рябошапці Р.Г.
Шановний Руслане Георгійовичу,

Повідомляємо Вас про гостру ситуацію з порушенням свободи слова, яка вже обговорюється на міжнародному рівні, спричинену, як ми вважаємо, недобросовісною роботою прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням Козуба Олександра. Нашу блог-платформу Enigma.ua, яку використовують українські блогери, громадянські журналісти, волонтерські та громадські організації – загалом біля 400 авторів, було заблоковано на всій території України через ухвалу Печерського районного суду м. Києва (суддя Вовк С.В.) від 23.07.2019 року № 757/38387/19-к стосовно кримінального провадження 12018060020001159, згідно з якою 19 сайтів визнано речовими доказами та накладено арешт на майнові права інтелектуальної власності.

Наш ресурс заблоковано вже майже 3 місяці, за цей час було проведено 4 судових засідання, прокурор Козуб двічі не з’являвся на засідання суду і одного разу клопотав про відвід судді, затягуючи розгляд. На нашу думку, така негідна поведінка прокурора кидає тінь загалом на органи прокуратури, і, безумовно, загострює ситуацію з порушенням базової цінності демократичного суспільства – свободи слова. Вважаємо, що схему з блокування, під яку попав наш сайт, може бути застосовано до будь-якого українського інформаційного ресурсу, що є загрозливим для демократії.

Про блокування сайтів навіть не повідомили, ми дізнавалися від наших читачів, які зауважували, що не бачать посилань:
https://enigma.ua/…/bezpretsedentniy-nastup-na-svobodu-slov…

Ініціатором блокування, на нашу думку, є прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням Козуб Олександр:
https://enigma.ua/…/stali-vidomimi-prizvishcha-initsiatoriv…

Юристи Лабораторії цифрової безпеки переконані, що ухвала суду про зобов'язання Інтернет-провайдерів закрити доступ до 19 інформаційних сайтів, серед яких blogs.korrespondent.net, Enigma, informator.news та інші, суперечить як чинному законодавству України, так і міжнародним стандартам у сфері захисту свободи вираження поглядів, подібна судова практика відкриває можливості для надзвичайно серйозних зловживань та порушень свободи вираження поглядів та свободи медіа.
https://enigma.ua/…/ukhvala-sudu-pro-blokuvannya-19-saytiv-…

Ситуація з наступом на свободу слова в Україні вийшла на міжнародній рівень, заяви про незаконне блокування інтернет-ресурсів 18.09.2019 з'явилися на сайті Ради Європи та Європейської федерації журналістів.
https://enigma.ua/…/istoriya-z-nezakonnim-blokuvannyam-enig…

Просимо Вас:
1. Призначити службове розслідування щодо діяльності прокурора Козуба О. в кримінальному провадженні 12018060020001159, зокрема в затягуванні процесу, під час якого наш сайт залишається заблокованим.
2. Забезпечити присутність прокурора на наступному засіданні суду 11.11.2019 в Київському апеляційному суді.
3. Долучити наше звернення для вивчення комісією з переатестації працівників органів прокуратури.

З повагою, громадянський журналіст, блогер, волонтер Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку «Миротворець» Катерина Яресько

власник сайту Enigma.ua Володимир Пасіка

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma