Enigma Enigma

Катерина Яресько

2019-10-20 16:35:11 eye-2 3436   — comment 1

Звернення до Генерального прокурора України через блокування блог-платформи Enigma.ua

Генеральному прокурору Рябошапці Р.Г.
Шановний Руслане Георгійовичу,

Повідомляємо Вас про гостру ситуацію з порушенням свободи слова, яка вже обговорюється на міжнародному рівні, спричинену, як ми вважаємо, недобросовісною роботою прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням Козуба Олександра. Нашу блог-платформу Enigma.ua, яку використовують українські блогери, громадянські журналісти, волонтерські та громадські організації – загалом біля 400 авторів, було заблоковано на всій території України через ухвалу Печерського районного суду м. Києва (суддя Вовк С.В.) від 23.07.2019 року № 757/38387/19-к стосовно кримінального провадження 12018060020001159, згідно з якою 19 сайтів визнано речовими доказами та накладено арешт на майнові права інтелектуальної власності.

Наш ресурс заблоковано вже майже 3 місяці, за цей час було проведено 4 судових засідання, прокурор Козуб двічі не з’являвся на засідання суду і одного разу клопотав про відвід судді, затягуючи розгляд. На нашу думку, така негідна поведінка прокурора кидає тінь загалом на органи прокуратури, і, безумовно, загострює ситуацію з порушенням базової цінності демократичного суспільства – свободи слова. Вважаємо, що схему з блокування, під яку попав наш сайт, може бути застосовано до будь-якого українського інформаційного ресурсу, що є загрозливим для демократії.

Про блокування сайтів навіть не повідомили, ми дізнавалися від наших читачів, які зауважували, що не бачать посилань:
https://enigma.ua/…/bezpretsedentniy-nastup-na-svobodu-slov…

Ініціатором блокування, на нашу думку, є прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням Козуб Олександр:
https://enigma.ua/…/stali-vidomimi-prizvishcha-initsiatoriv…

Юристи Лабораторії цифрової безпеки переконані, що ухвала суду про зобов'язання Інтернет-провайдерів закрити доступ до 19 інформаційних сайтів, серед яких blogs.korrespondent.net, Enigma, informator.news та інші, суперечить як чинному законодавству України, так і міжнародним стандартам у сфері захисту свободи вираження поглядів, подібна судова практика відкриває можливості для надзвичайно серйозних зловживань та порушень свободи вираження поглядів та свободи медіа.
https://enigma.ua/…/ukhvala-sudu-pro-blokuvannya-19-saytiv-…

Ситуація з наступом на свободу слова в Україні вийшла на міжнародній рівень, заяви про незаконне блокування інтернет-ресурсів 18.09.2019 з'явилися на сайті Ради Європи та Європейської федерації журналістів.
https://enigma.ua/…/istoriya-z-nezakonnim-blokuvannyam-enig…

Просимо Вас:
1. Призначити службове розслідування щодо діяльності прокурора Козуба О. в кримінальному провадженні 12018060020001159, зокрема в затягуванні процесу, під час якого наш сайт залишається заблокованим.
2. Забезпечити присутність прокурора на наступному засіданні суду 11.11.2019 в Київському апеляційному суді.
3. Долучити наше звернення для вивчення комісією з переатестації працівників органів прокуратури.

З повагою, громадянський журналіст, блогер, волонтер Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку «Миротворець» Катерина Яресько

власник сайту Enigma.ua Володимир Пасіка