Enigma Enigma

Костянтин Нескоромний

2019-09-18 06:24:50 eye-2 4223   — comment 1

З приводу курса доллара в населення є одне питання на дві події.

Питання - ууууу, ти бачив бакс по чьом?
І це кожного разу коли гривня падає, і коли сильно змінюється.
І якщо, гривня падає - всі чекають на стрибок цін, то в уяві населення, коли гривня зміцнюється - ціні мають впасти. Тому дайте доллар по 8, ковбасу по 5, газ по 1 грн, і потенцію як в юнака.

Але зараз гривня 25, а ціни навіть зростають. І нема чого радіти курсу по 25 - зараз від цього виграють тільки імпортери, а втрачають наші компанії, бо їм складніше конкурувати.
Звісно, це не означає, що курс 40 завтра - це добре.
Але й курс 25 тримається тільки за рахунок розміщення ОВДП, інакше кажучи - за рахунок боргів. Бо бюджет не виконують, і щоб покрити дефіцит бюджету Мінфін випускає ОВДП під високі, за світовими стандартами, відсоткі яки купляють нерезиденти.

Тобто хтось приходить, продає на нашому ринку валюту, чим посилює гривню, і позичає Державі в гривні під 16.5% річних. Але через зміцнення гривні треба займати ще більше і гривня ще зміцнюється.

Звісно, що НБУ намагається скупляти валюту, коригуючи попит та пропозицію, але, як бачимо, все одно не виходить.

Сам по собі інструмент ОВДП - звичайний фінансовий інструмент, яким треба користуватися. Але, економіка України не зросла так сильно, щоб курс зараз був таким низьким, і як тільки Мінфін припинить розміщення ОВДП, або попит на наші ОВДП впаде - ми отримаємо дефіцит пропозиції і НБУ почне спалювати резерви, щоб не дати швидко та сильно впасти гривні.

Ситуація чимось нагадує 2008 рік - купа спекулятивних грошей шукала ринки, і заходила в Україну. Молочні ріки, всі діла. А потім - біг бадабум. І зараз, чим довше курс буде далі від позначки 27-28, тим швидше ми його перистрибнемо і підемо далі. 30, 31?

І тому, коли ІВК обіцяють порішати за Приват Банк, охлосу скармлюють бакс по 25, і кінець епохи бідності, це все каже що по рахунках доведеться заплатити трошки більше і трошки пізніше, але й відсотки можуть бути захмарними.
А з рахунку потужного удару по фопах - тримайтеся там, грошей не буде.
Економіку на хліб не намастиш, але це не точно.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma