Enigma Enigma

Olga Horoshkovska

2022-06-23 10:15:16 eye-2 3727   — comment 0

Звідки білорусь готує напад?

Окрім того, що рф використовує територію білорусі для нанесення ракетних ударів по території України, періодично з’являється «перевірена та достовірна» інформація щодо безпосереднього втягування росією білоруської армії в російсько-українську війну.

З урахуванням нинішніх реалій, дійсно наразі було б дуже зухвало відхиляти таку можливість, тим більше, що з лютого в білоруській армії вже декілька разів «перевірялася боєготовність» армії. Крім того, відомо, що рф перекинула в прикордонні з Україною білоруські села бойовиків ПВК «Ліга», а в Брестській та Гомельській областях перебувають до семи білоруських батальйонів, до яких залучені й строковики.

Тим не менш, голова ГУР МО України Кирил Буданов заявив про відсутність на даному етапі будь-яких загроз, окрім ракетних, з білоруської сторони. «Ситуація абсолютно під контролем. В білорусі продовжуються й військові зібрання, й навчання, й укріплення кордонів, наразі проходить цілий комплекс тих чи інших дій воєнного призначення. Проте вони не спрямовані на проведення бойових дій проти України на даному етапі. Якщо у них з’являться такі думки, ми одразу будемо про це знати і всі разом зможемо вжити адекватних дій», — підкреслив Буданов.

Однак слід зауважити, що незважаючи на те, що білорусь розміщує дерев’яні муляжі танків біля кордонів з Україною, залучає строковиків і в принципі в більшості своїй білоруські військовослужбовці відмовляються брати участь в російсько-українській війні, кремль шантажем може змусити лукашенка віддати злочинний наказ, який можливо хтось з військовослужбовців побоїться не виконати. Крім того, не варто забувати про можливість реалізації москвою підступних планів, згідно з якими російські найманці, кадирівці та представники бойових підрозділів зс рф перетнуть українсько-білоруський кордон переодягнені у військову форму білоруської армії… Зрозуміло, до чого це може призвести…

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma