Enigma Enigma

Військове братерство Нескорених

2019-10-16 10:09:02 eye-2 2754   — comment 0

24 років ув’язнення: італійський суд оприлюднив мотивацію вироку Марківу

Днями суд присяжних італійського міста Павія оприлюднив мотиваційну частину вироку бійцеві батальйону ім. Кульчицького Віталію Марківу. Нагадаємо, українського військового засудили до 24 років ув'язнення за нібито вбивство італійського фотокора Андреа Роккеллі та його перекладача Андрія Миронова під Слов’янськом у 2014 році.

Роз'яснення вироку не лишає сумнівів в упередженості судових присяжних стосовно Віталія - їх позиція безапеляційна і майже неприховано заангажована.

"Марків, виконуючи функцію командира на бойовій позиції, навіть за відсутності будь-якого наміру збройної атаки з боку противника, запідозривши пересування журналістів у напрямку потяга, почав діяти, стріляючи у все, що рухалося в радіусі двох кілометрів, і, схоже, це була звичайна практика спільних воєнних дій Національної гвардії та ЗСУ", - йдеться в мотивації вироку.

Суд називає це "незаконним наказом, який порушує положення IV Женевської конвенції 1950 року щодо захисту цивільних під час війни." Крім того, у вироку сказано, що атака українців відбулася без жодної провокації або атаки з боку протилежної сторони, а напад було скоєно під час виконання журналістами їхніх прав на збір інформації про наявний конфлікт.

Зазначимо, експертизи у цій справі проведено не було, при цьому свідчення українських військових суд називає непевними і суперечливими і відкидає будь-які, навіть очевидні аргументи на виправдання Марківа.

У цілому присяжні вважають, що українець "активно сприяв" умисному вбивству іноземних журналістів на околиці окупованого на той момент Слов’янська.

Така позиція італійського правосуддя викликає щире нерозуміння у всіх, хто слідкує за ходом справи Віталія. Втім, не може не радувати, що підтримки бійцю не бракує. Нагадаємо, світ охопила хвиля світлин з хештегом #FreeMarkiv. Крім того, час від часу українці збираються на акції підтримки нацгвардійця - як-то під час V Фестивалю української культури "УКРO-2019" у Венеції. Портрети Віталія та плакати з написами “Free Markiv” майоріли на Марші до Дня захисників України.

Іноді здається, що немає сенсу боротися проти невмолимості системи і людської сліпоти. Але завжди є сенс у підтримці. Не забуваймо своїх у скруті, і не лишаймо їх наодинці з бідою.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma