Впевнений - не означає правий.
Часто ми зустрічаємо людей, яким здається, що вони все знають. Але впевнена інтонація ще не свідчить про компетентність у цій справі. Тому не варто одразу їй довіряти.
Відрізнити професіонала від псевдо-профі дуже легко: професіоналу властиво сумніватися. А от той, хто впевнено говорить нічим не підтверджену інформацію, страждає на когнітивний розлад під назвою ефект Даннінга-Крюгера. Погано обізнані у тій чи іншій справі люди схильні переоцінювати свої знання. Адже коли ти бачиш лише верхівку айсберга, так легко судити про ситуацію. Правда ж?:)
Люди, що страждають від ефекта Даннінга-Крюгера, роблять помилкові висновки, приймають невдалі рішення, не усвідомлюють своїх помилок. Професіонали ж, навпаки, недооцінюють себе. Вони схильні до сумнівів і ставлять багато питань. Проблема в тому, що на початку нам здається все легким і зрозумілим. Саме тому ми і надаємо перевагу діям, а не думкам.
Часто мало обізнані люди не хочуть знати та чути про помилки. Їх мозок блокує інформацію, що вказує на недолік. Це і є причиною того, що некомпетентних людей важко переконати. Замість того, щоб виправляти власні помилки, вони продовжують гнути свою лінію.
Щоб не стати таким - завжди сумнівайся в тій інформації, яка стала частиною особистості. Спробуй замінити прагнення бути правим на бажання робити менше помилок. Ніколи не переоцінюй свої знання. Людина не може знати все і це цілком нормально.
Піддавай сумніву отриману інформацію і завжди мисли критично!
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma